"Občané mají zájem o to, abychom kamery instalovali," uvedl Mika. Z ankety nevyplynula žádná konkrétní lokalita, kterou by obyvatelé považovali za více nebezpečnou, trochu častěji zmiňovali okolí restaurace Severka. "Je to i proto, že Kraslice jsou jedna dlouhá ulice vedoucí průsmykem, a tak lidé chodí kolem heren a podobně," vysvětlil Mika.
Podle Miky se radnice bude zabývat modernizací kamerového systému. Město ho sice má, ale je zastaralý. Podle Miky ale město počká, jak dopadnou žádosti o dotace z Regionálního operačního programu Severozápad, které by v případě úspěchu odčerpaly velkou část prostředků na investice.
Krasličtí zastupitelé loni odložili rozhodnutí o zřízení městské policie. Náklady na její zřízení by byly kolem 2,5 až tří milionů korun. Podle Miky, který byl jedním z navrhovatelů zřízení městské policie, by strážníci působili nejen represivně, ale i preventivně.
Kraslice mají vyšší nezaměstnanost a v posledních letech se zhoršila sociální situace ve městě. "Kraslice nejsou nebezpečné město, ale jsou zde určité náznaky problémů. A my chceme, aby to tak zůstalo a situace se nezhoršovala. Ono se to kumuluje, a proto je důležité, abychom s určitým předstihem kombinovali několik nástrojů, ať kamery nebo městská policie, ale hlavně ať je to aktivní politika vůči mladistvým nebo lidem, kteří se dostali do těžké situace," uvedl Mika.
zdroj: ČTK